Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Усі звільнені з полону рф українці потребують медичної реабілітації

22 вересня, 2022 - 20:54
Фото з фейсбук сторінки Генеральний Штаб ЗСУ

Усі звільнені з полону українці перебувають у різному стані. До деяких з них застосовували тортури. Крім цього полонених військових утримували в багатьох різних закладах, розповідає Тетяна Войтюк, видання Суспільне мовлення України.

"Є особи, які знаходяться фізично більш менш нормальному станові, за винятком хронічного недоїдання, пов’язаного з поганими умовами тримання. Є особи до яких застосував дуже жорстокі тортури і на жаль відсоток таких осіб серед яких ми повернули є досить великим. Абсолютно різний стан у них", — розповів під час брифінгу голова розвідки Кирило Буданов.

Він додав, що їх утримували в різних місцях, але до багатьох полонених застосовувались "жорстокі види тортур".

"Їх тримали не так як планувалося спочатку в одному місці в Оленівці, а в багатьох різних закладах на території як тимчасово окупованої України, так і на території РФ", зазначив Буданов.

Голова МВС Денис Монастирський повідомив, що більшість звільнених з полону вже зустрілись зі своїми рідними, частина з них перебуває в Чернігові в лікарні.

"Фактично всі потребують медичної реабілітації. Абсолютно всі потребують психологічної реабілітації. Таке доручення дав президент України, забезпечити цю реабілітацію. Зараз іде робота, найкращі фахівці будуть залучені до цієї роботи. 9 прикордонників у відповідному шпиталі прикордонників, поліція також залучена, хлопці ЗСУ в медзакладах поки що Чернігівщини, зараз вони переберуться до Києва", сказав Монастирський.

Він розповів, що українські військові не знали куди їдуть і не розуміли, де перебувають. Монастирський також додав, що захисники Азовсталі думали, що їх везуть на "судилища".

"Мова про командирів. Вони порівняли місця, де були, в одиничних камерах. Частина зберігалася в Оленівці. Коли зустріли, запитали відразу, кого ще обміняли. І спілкувалися, аби повернути всіх", — розповів міністра внутрішніх справ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ