Служба безпеки України у взаємодії зі службою внутрішнього аудиту Національної гвардії України (НГУ) викрили розкрадання в особливо великих розмірах бюджетних грошей, спрямованих на підвищення обороноздатності частин та підрозділів НГУ на Дніпропетровщині. Правопорушникам оголошено про підозру. Про це повідомили в прес-службі СБУ.
Впродовж 2013-2015 років посадовці однієї з окремих бригад охорони громадського порядку НГУ закуповували паливну деревину за державні гроші в приватного підприємця. За нібито постачання приблизно 900 кубометрів деревини він отримав понад 450 тисяч гривень. Але дрова військова частина так і не отримала.
Також у листопаді 2014 року за ініціативи заступника командира тієї ж окремої бригади охорони з підприємцем був укладений договір на проведення ремонту бронетранспортера. Згідно з актом виконаних робіт комерсанту було перераховано 22 тисячі гривень. Проте, ремонт техніки проводився волонтерами на безоплатній основі.
У травні та серпні 2015 року за вказівкою посадовців одного з Центральних оперативно-територіальних об’єднань Нацгвардії низка військових частин закупила деревину на майже 600 тисяч гривень у комерційної фірми з Дніпропетровська. Дрова до частин НГУ також не доставлені.
Фактично між військовослужбовцями та підприємцями були здійснені безтоварні операції, внаслідок яких деревина до частин не надійшла, а забезпечення підрозділів паливом здійснювалося безоплатно волонтерами та завдяки особовому складу, що самостійно забезпечував себе дровами.
"Кошти за фіктивне постачання дров конвертувалися у готівку і розподілялися між посадовцями НГУ та комерсантами",- сказано в повідомленні.
Посадовцям Національної гвардії та комерсантам оголошено про підозру у вчиненні злочину за ч.1 ст.366 (службове підроблення) та ч.2 ст.410 (викрадення, привласнення військового майна, а також заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



