При майстрах якось легше. Вони — як Атланти, держать небо на плечах. Тому і є висота.
Ліна Костенко, українська письменниця-«шістдесятниця», поетеса

Генсек НАТО закликав Вірменію й Азербайджан відновити переговори

22 жовтня, 2020 - 10:15
Фото Reuters

Північноатлантичний Альянс не є стороною конфлікту в Нагорному Карабаху, але має партнерські відносини з Вірменією й Азербайджаном вже понад 25 років, закликає сторони до деескалації та до пошуку мирних рішень.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у середу ввечері за підсумками зустрічі з президентом Вірменії Арменом Саркісяном. Інформація про цей візит вірменського керівника до штаб-квартири НАТО оприлюднена на сайті Альянсу, передає Укрінформ.

«Генеральний Секретар висловився щодо кризи в Нагорному Карабаху та навколо нього. Він підкреслив, що НАТО не є залученим до конфлікту, і як Вірменія, так і Азербайджан є для НАТО поважними партнерами вже протягом більше як 25 років. Генеральний секретар заявив, що в НАТО глибоко занепокоєні тривалими порушеннями режиму припинення вогню, що призвело до трагічної загибелі людей. Він заявив, що для НАТО та для міжнародної безпеки важливо, щоб насильство зупинилося, був покладений край стражданням, і щоб було знайдено мирне рішення», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Столтенберг закликав обидві сторони продемонструвати стриманість, дотримуватись припинення вогню та негайно вжити заходи для деескалації конфлікту. Він окремо наголосив, що будь-які удари по цивільним є неприйнятними і повинні бути зупинені, і що всі сторони мають працювати над змістовним політичним рішенням.

Генеральний секретар НАТО закликав Вірменію і Азербайджан відновити переговори з метою досягнення мирного рішення для конфлікту в Нагорному Карабаху, у чому важливими залишаються зусилля співголів Мінської групи ОБСЄ (США, Франція, Росія – ред.).

Водночас він подякував Президенту Вірменії за багаторічний внесок його країни в місії та операції НАТО, зокрема, в Афганістані.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ