Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Гірники уранових шахт вже добу перекривають дороги на Кіровоградщині

22 грудня, 2020 - 14:23
Фото: Facebook/Михайло Волинець

На Кіровоградщині працівники уранових шахт Східного гірничо-збагачувального комбінату, виведених у простій, продовжують перекривати автошляхи, вимагаючи погасити заборгованість із зарплатні та відновити роботу підприємства.

Про це повідомляє у Фейсбуці народний депутат, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, передає Укрінформ.

"Доба протесту на Кіровоградщині. Працівники уранодобувних шахт «Смолінської», «Новокостянтинівської» та «Інгульської» (ДП «СхідГЗК») продовжують блокувати рух трасами в Кіровоградській області", - написав Волинець.

За його словами, голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко напередодні увечері відвідав протестувальників і поінформував, що Президент доручив розрахуватись із боргами перед працівниками «СхідГЗК». Перший транш має зайти на підприємство сьогодні, ще два - протягом середи та четверга.

Протестувальники заявляють, що продовжуватимуть акцію протесту, доки перед ними повністю не розрахуються (не виплатять 83 млн грн) і не виведуть підприємство з режиму простою.

21 грудня відновилися протести працівників уранових шахт Східного гірничо-збагачувального комбінату. Акція оголошена безстроковою, до виконання вимог гірників.

16 грудня на Кіровоградщині гірники «СхідГЗК» вже перекривали три дороги національного значення - Кропивницький-Київ, Кропивницький-Миколаїв, Кропивницький-Кривий Ріг, - протестуючи проти призупинення роботи уранових шахт і невиплати зарплат.

Із 7 грудня вивели у простій шахти "Смолінська", "Інгульська" і "Новокостянтинівська". У профспілці заявили, що призупинення роботи шахт призведе до банкрутства підприємства на початку 2021 року, а також до екологічної катастрофи в регіоні.

9 грудня у Києві пройшла акція протесту трудового колективу ДП «Схід ГЗК».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ