Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

У львівській галереї відкрилася виставка одного з найдорожчих художників України

23 січня, 2019 - 09:19
Фото з архіву "Дня"

В львівській галереї «Дзиґа» відкрилася виставка відомого українського художника Олександра Ройтбурда «Passe-Partout». В цій експозиції він представив свій «паперовий» цикл.

Незважаючи на усталену норму класифікувати твори на паперовій основі як графіку, сам автор визначає свої роботи як «light-варіант» живопису. Адже в цих роботах, як і на полотні, він працює з об’ємно-просторовими елементами та кольором. Також особливістю цього циклу є те, що в ньому Олександр Ройтбурд вибудовує примхливий світ багатозначних візій, своєрідну парадигму задзеркалля.

За його словами, для конструювання власного універсуму він знаходить образи в реальному житті, звільняє їх від певних якостей та пропускає через власні «фільтри». І ці роботи повинні провокувати глядача, збуджувати його асоціативне мислення, заманювати в ментальні лабіринти та залучати до рішення хитромудрих головоломок, де у нагоді може стати відмичка - рasse-partout.

 В експозиції представлені роботи художника за різний часовий проміжок. Так тут можна побачити малюнки початку 90-х років і зовсім нові твори. Останні його роботи були відголосом на події Майдану та окупації Криму.

Як зазначають організатори виставки, уже найближчим часом у галереї відбудеться лекція від Олександра Ройтбруда. Сама ж виставка «Passe-Partout» триватиме місяць.

Довідка «Дня»

Олександр Ройтбурд входить до найдорожчих художників України.  Його картину з серії «Прощавай, Караваджо!» у 2009 році було продано на лондонському аукціоні «Phillips de Pury & Co» за 97 тис. доларів. Із березня 2018 року працює директором Одеського художнього музею. Твори художника зберігаються у Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк), Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), Галереї сучасного мистецтва (Любляна, Словенія), Художньому музеї Циммерлі при Рутгерському університеті (Нью-Джерсі), Одеському художньому музеї, приватних зібраннях України, США та багатьох інших країн.

Павло Паламарчук, "День", фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ