Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Ситуацію з постачанням донорської крові міським лікарням Черкас врегулюють укладанням договорів із приватною фірмою

23 січня, 2020 - 17:24
Фото Руслана Канюки, "День"

Позавчора, 21 січня, департамент охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР отримав копію листа від ТОВ "Плазма" – Центру переливання крові – єдиної структури області, у якої лікарні можуть купувати кров. В листі приватне підприємство пропонувало комунальним установам – міським лікарням налагодження співпраці щодо постачання донорської крові.

Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник.

Нагадаємо, як йшлося у сюжеті Подробности –ТВ у 2018 році обласна рада передала приміщення станції переливання крові і частково її обладнання в оренду на 10 років - приватній компанії. Постачання донорської крові обласним лікарням врегульовано договорами. В міські ж – поки триває процес обговорення та укладання угод.

"Як мені відомо, представники адміністрації Третьої лікарні ШМД зустрічалися із представниками ТОВ "Плазма". Наразі триває обговорення можливих угод та можливих пунктів угоди. Як тільки ці перемовини матимуть кінцевий результат, тоді вже стане відомо, на яких умовах працюватимуть з центром переливання крові", – розповів Олег Михайлович.

За словами Олега Стадника,в угоді також мають бути прописані ургентні (невідкладні) випадки.

"Зараз триває і процедура перемовин, чи можлива поставка препаратів крові на ургентні випадки. Треба розуміти, що є планове переливання крові, наприклад хтось планує планову операцію і як один із ризиків може бути крововтрата. А є ургентні випадки, коли привозять людину уже з крововтратою. Наскільки мені відомо, в якійсь частині цих угод про співпрацю виписані й ургентні випадки",- зазначає чиновник.

Також додає, що відшкодовувати препарати крові у певних випадках буде і Національна служба здоров’я України. Втім у яких саме – теж наразі ще не відомо.

"Після підписання угоди буде зрозуміло, як вирішуватимуть ситуацію з донорською кров’ю для планових випадків і як для ургентних випадків. І які будуть знижки для тих, хто займається заготовленням крові, бо є ще й державна програма по заготівлі крові і все це треба дивитися в комплексі",- підсумував Олег Стадник.

Також додає, що у Черкасах це не одна приватна структура, з якою співпрацюють лікарні. Так само, на умовах договорів, співпрацюють і з гемодіалізним центром німецької компанії «Фрезеніус».

Інна Молчанова, Черкаси

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ