Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

У Казахстані напередодні запланованих протестів опозиції поліція затримала десятки активістів

23 лютого, 2020 - 11:57
Фото: radiosvoboda.org

22 лютого поліція в найбільшому місті Казахстану Алмати затримала десятки активістів, напередодні запланованих протестів двох опозиційних сил. 

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на казахську редакцію, яка надала відео затримань. 

Активісти незареєстрованої демократичної сили вигукивали «Свобода!». Поліція затримала їх неподалік від центральної площі, де прихильники політичного угруповання планували провести несанкціоновану акцію.

Казахська редакція повідомляє, що відразу дві опозиційні групи оголосили про плани вийти на два окремих мітингу в суботу, 22 лютого.

Із закликом вийти вранці в суботу на мітинг до цієї площі закликав глава ініціативної групи зі створення Демпартії Жанболат Мамай. У ніч на 22 лютого його заарештували на три доби за звинуваченням у порушенні порядку організації мирних зібрань. Ініціативна група раніше на цьому тижні заявила про тиск влади на її прихильників і «зриві» установчого з'їзду.

Другий мітинг анонсували колишній банкір і опозиційний політик Мухтар Аблязов і його рух «Демократичний вибір Казахстану». «Демократичний вибір Казахстану» - рух, створений живуть останні 11 років за кордоном Мухтаром Аблязовим. У Казахстані воно заборонено в 2018 році і визнано столичним судом «екстремістської» організацією. У торішній резолюції Європарламенту ДВК названо «мирним опозиційним рухом».

Напередодні можливих протестних акцій генеральна прокуратура застерегла громадян від участі в тому, що вона назвала «незаконними» зборами.

У день очікуваних мітингів в Алмати і інших містах поліція затримує активістів, за деякими встановлено зовнішнє спостереження.

О пів на десяту ранку в Алмати в управління поліції забрали активістку Шарбат Каржаубаєва. Про це повідомила активістка Даная Калієва. За її словами, поліцейські не пояснили причини затримання. Каржаубаєва, яка повідомила по телефону Азаттик, що знаходиться в поліцейському автомобілі, сказала, що її спочатку повезли в управління поліції Жетисуского району, проте через «брак місць» там відвезли в управління поліції Бостандикского району.

Вранці в суботу стало відомо про затримання принаймні семи активістів в місті Шимкенті. Дружина місцевого активіста Мурата Аштаева Молдір Нуранова сказала Азаттик, що його забрали вранці з дому. За її словами, він пізніше повідомив, що разом з ним в поліцейському автобусі знаходяться ще шість активістів. Аштаева доставили в Аль-Фарабійскій райвідділ поліції, повідомила Нуранова.

Поліція не надала коментарі про затримання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ