…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Понад тисячу львів’ян вийшли на підтримку Сергія Стерненка

23 лютого, 2021 - 22:53
Фото автора

Сьогодні, 23 лютого, велика кількість людей у Львові прийшла на акцію в підтримку громадського активіста Сергія Стерненка. Понад тисяча львів’ян вимагали справедливості у справі Стерненка на площі Ринок біля львівської Ратуші.

Люди тримали в руках плакати із закликом звільнити активіста і не чинити судилище, а не суд над ним. Також серед вимог було реформувати суддівську систему та звільнити головну прокурорку країни Ірину Венедіктову.

«Кожен, хто хоч раз зіштовхувався з судами, думаю, точно мав дуже неоднозначні відчуття — відчуття ручної системи. І така судова система, яка сьогодні є, яка не захищає тих, хто правий, яка повністю знецінює права людини, гірше того — вона людину, яка сама себе захищає, повністю нівелює, існувати більше не може. Судова реформа має відбутися. Це про кожного з нас, це про нашу країну. На місці Стерненка завтра може бути будь-хто. Це не лише про його права — це про права кожного з нас. Ми не можемо мовчати, ми маємо сказати: Стерненку — волю!» — зазначив під час виступу перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Нагадаємо, сьогодні Приморський суд Одеси засудив активіста до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Відтак, одразу у кількох великих містах країни — Львові, Києві, Одесі, Харкові - розпочалися гучні акції протесту. Вони проходять під хештегом #СтерненкуВолю.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ