Щоб зробити розумний вибір, треба перш за все знати, без чого можна обійтися.
Іммануїл Кант, німецький мислитель, антрополог, письменник, педагог, родоначальник класичної філософії

Південноамериканські країни створили новий регіональний блок

23 березня, 2019 - 09:14
Фото Reuters

PROSUR - нове регіональне об'єднання держав Південної Америки - має прийти на зміну Союзу південноамериканських націй (UNASUR).

Про це повідомляє DW.

Запуск нової ініціативи анонсували в столиці Чилі - Сантьяго. Крім цієї країни, до блоку приєдналися Аргентина, Бразилія, Колумбія, Еквадор, Парагвай, Перу і Гайана.

У спільній декларації лідерів відзначається, що завдання нового блоку - захист демократії, а також «оновлення і зміцнення» регіональної інтеграції.

Повідомляється, що главу Венесуели Ніколаса Мадуро, на зустріч в Сантьяго не запросили. У той же час запрошення було направлене тимчасовому президенту країни та голові Національної асамблеї Хуану Гуайдо. Однак він також не з'явився на саміті і своїх представників не надіслав. Причини такого рішення невідомі.

Нагадаємо, застаріле об'єднання UNASUR було створене з ініціативи попередника Мадуро - Уго Чавеса - а також тодішніх президентів Бразилії та Аргентини - Лули да Сільви і Крістіни Кіршнер. Воно існувало з 2008 року.

З плином часу 12 країн призупинили своє членство в UNASUR - через розбіжності і в зв'язку з неготовністю блоку сприяти врегулюванню ситуації в Венесуелі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...