Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Французькій Гвіані запустили ракету-носій з українським двигуном

23 березня, 2019 - 11:32
Фото з відкритих джерел

У Французькій Гвіані на космодромі Куру пройшов успішний запуск ракети-носія Vega з космічним кораблем Prisma вагою 879 кг для дистанційного зондування Землі.

Про це повідомляє Громадське.

Так, двигун РД-843 для ракети виготовлений космічними підприємствами Дніпра, а спроектований конструкторським бюро «Південне».

Ракета вивела космічний корабель на сонячно-синхронну орбіту заввишки 614 км. Очікується, що там він пробуде 5 років й слугуватиме для спостереження Землі.

Ракету-носій Vega розробило Європейське космічне агентство (ESA) разом з Італійським космічним агентством (ASI) для доставляння на низьку навколоземну орбіту вантажів масою від 300 до 1500 кілограмів (залежно від параметрів орбіти).

Перший запуск Vega відбувся 13 лютого 2012 року. Відтоді, з урахуванням поточного, виконано 14 успішних запусків.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ