Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Львові активісти на каяках вимагали не будувати малі ГЕС на карпатських ріках

23 квітня, 2019 - 20:52
Фото автора

Сьогодні під стінами Львівської облдержадміністрації пройшла акція «Ні новим греблям! Так вільним річкам!».

Вони вимагали розірвати підписаний головою ЛОДА в 2017 році меморандум про співпрацю з ГС «Асоціація Гідроенергетика України». Згідно нього повинна бути взаємодія з державними органами та органами місцевого самоврядування щодо розробки і реалізації програм розвитку гідроенергетики.

Зокрема планується будівництво кількох десятків малих ГЕС на карпатських річках Львівщини – Стрию, Опорі, Дністрі, Свічі. За словами еко-активістів, таке будівництво призведе до незворотних змін в екосистемах річок. Так гідроелектростанції спричинять неможливим проживання окремих видів риб, зіпсують унікальні карпатські ландшафти, призведуть до неможливості розвивати водні види туризму та спорту.

Крім того, вони заявляють, що будівництво малих ГЕС вигідно тільки їх власникам. Українцям вони не принесуть жодної користі та енергонезалежності.

«Виробіток електроенергії малих ГЕС є нікчемним в порівнянні з іншими сучасними видами альтернативної енергетики. Єдина причина масового їх будівництва – це надвисока ставка зеленого тарифу, який оплачують всі українці», - повідомили організатори акції.

Також до акції долучилися члени туристично-спортивного клубу «Манівці». Вони протестували сидячи у каяках, якими сплавляються гірськими річками.

Як розказав керівник клубу Тарас Білошицький, якщо на річках побудують багато ГЕС, то доведеться пливти по бетону, бо це унеможливить розвиток туризму і спорту на цих річках.

«В Європі альтернативною є лише вітрова та сонячна енергетика. В нас в цій категорії ще й досі є гідроенергетика. Хоча вона руйнує річки, унеможливлює розвиток туризму. Така енергетика завдає більше збитків ніж користі», - сказав він.

У Львівській ОДА повідомили, що наразі на стадії погодження будівництва проходять дві гідроелектростанції. Одна з них на річці Дністер, інша – на річці Стрий. Зараз проводять оцінку їх впливу на довкілля.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ