Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

Путін не хоче успіху демократії в Україні, - Волкер

23 квітня, 2021 - 12:57
Фото: Reuters

Посилення російської військової присутності на кордоні з Україною повинне було підкреслити, що Москва має серйозну військову міць і політичну волю діяти, якщо вона того захоче. З іншого боку, Кремль хотів показати, що Захід не бажає використовувати силу, змагаючись з ним, тому Україні слід бути напоготові.

Таку думку в п'ятницю, 23 квітня, висловив колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань Україні Курт Волкер в інтерв'ю DW.

На думку дипломата, президент РФ Володимир Путін хоче запобігти перетворенню України в успішну демократичну країну. "Думаю, це найважливіше. Оскільки якщо Україна стане успішною, процвітаючою країною, можна буде поставити запитання: а чому такою не є Росія? Саме тому йому перш за все так важливо "заблокувати" Україну. Частина цієї стратегії - закрити Україні шлях в Євросоюз", - заявив американський дипломат.

Що стосується ситуації на Донбасі, то, за словами Волкера, сепаратисти повністю перебувають під контролем Москви, яка прагне представити ситуацію як внутрішньоукраїнський конфлікт. "Росія вторглася в Україну, створила сепаратистів, вона озброює їх, тренує, дає їм техніку, контролює їх і визначає, хто буде працювати в їхніх цивільних адміністраціях. І після цього Москва хоче змусити Зеленського мати справу з ними, ніби Росія до проблеми взагалі не причетна", - підкреслив Волкер.

Відповіддю Заходу на подібні дії Росії, з точки зору дипломата, могло б стати запрошення України до участі у військових навчаннях США, які повинні пройти в Польщі на наступному тижні. Іншою можливою реакцією могло б стати попередження про введення нових санкцій у разі військового наступу, додав Волкер.

Що стосується повідомлень міністерства оборони Росії про відведення військ від українського кордону, то цю новину Волкер сприйняв стримано. На його думку, той факт, що російські військові повернуться саме на ті бази, з яких вони прийшли, ще належить перевірити.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ