Кинути роботу для рідного краю і піти на роботу до його гнобителів… єсть справжньою цілковитою зрадою
Борис Грінченко - український лексикограф, письменник, педагог, громадсько-культурний діяч

СБУ попереджає про збільшення кібератак з боку російських хакерських угруповань

23 квітня, 2021 - 18:08
Фото: Reuters

Ситуаційний центр кібербезпеки Служби безпеки України фіксує зростання кількості кібератак, які спрямовані на органи державної влади, об'єкти критичної інфраструктури та організації приватного сектору України.

Як повідомляє пресцентр СБУ, активізувалися переважно хакерські угруповання, підпорядковані спецслужбам РФ.

"СБУ постійно вживає заходів із пошуку, виявлення та локалізації зазначених кібератак та кіберінцидентів, а також протидіє кіберзагрозам в ІТС (інформаційно-телекомунікаційні системи). Крім того, кіберфахівці служби налагодили взаємодію за допомогою системи обміну даними про кібератаки на базі платформи MISP-UA та інших програмно-апаратних рішень", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, СБУ закликає українців бути пильними й про всі факти можливих кібератак повідомляти спецслужбі:

- incident@dis.gov.ua - для повідомлень об'єктів критичної інфраструктури та органів державної влади про кіберінциденти;

- cvd@dis.gov.ua - для повідомлень про виявлені вразливості в інформаційно-телекомунікаційних системах об'єктів критичної інфраструктури та органів державної влади;

- misp.gov.ua - платформа обміну індикаторами компрометації між об'єктами критичної інфраструктури та органами державної влади, користувачі яких заздалегідь підключені.

У СБУ також повідомили, що у квітні 2021 року було виявлено кібератаку на ІТС органів державної влади з використанням документів-приманок тематики COVID-19.

"Завантаження зазначених файлів із мережі інтернет (через поштові повідомлення, групи в месенджерах тощо) та взаємодія з ними призводили до ураження комп'ютерів користувачів і вивантаження робочих файлів (із заздалегідь заданими розширеннями) на сервери зловмисників", - йдеться в повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ