Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Україна та Німеччина розвивають співпрацю у відновлюваній енергетиці

23 квітня, 2021 - 14:55
Фото: Reuters

У рамках Німецько-українського енергетичного партнерства, започаткованого двома країнами, відбулося перше онлайн-засідання Робочої групи з відновлюваної енергетики.

В обговоренні подальшої співпраці взяли участь представники Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Міненерго, Держенергоефективності, Німецького енергетичного агентства (dena), Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Секретаріату Енергетичного Партнерства, повідомляє пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.   

Як відомо, Німеччина має значні успіхи у розвитку «чистої» енергетики. До прикладу, за даними Eurostat, на кінець 2019 р. частка електроенергії, виробленої відновлюваними джерелами енергії, становила більше ніж 40%.

Окреслюючи спектр партнерства, німецькі партнери повідомили про готовність ділитися досвідом щодо ефективних шляхів інтеграції відновлюваних джерел енергії до енергосистеми, а також стосовно розподіленої енергогенерації, розробки та удосконалення фінансових механізмів у цій сфері.

Вони також звернули увагу на важливість вироблення спільних цілей та завдань у рамках співпраці, щоб у результаті досягати загальної мети - декарбонізації.

Своєю чергою, українська сторона поінформувала про стан та виклики для галузі.

«Окрім цього, розпочато розробку нового Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Це передбачено рішенням РНБО України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», яке було введено в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111/2021», - повідомив заступник Голови Держенергоефективності. Юрій Шафаренко.

За підсумками засідання учасники дійшли згоди щодо формату роботи, загального напряму співробітництва. Також обидві сторони опрацюють пріоритетні завдання і робочу програму для подальшого узгодження та активної взаємодії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ