Минуле й теперішнє — наші засоби, лиш майбутнє — наша мета.
Гюстав Флобер, французький прозаїк-реаліст, один з найбільших європейських письменників XIX ст.

Українські лікарі вперше за 13 років пересадили кістковий мозок дорослому пацієнту

23 квітня, 2021 - 20:17
Фото: Укрінформ

У Києві лікарі вперше за 13 років здійснили трансплантацію кісткового мозку дорослому пацієнту від родича, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

"Вперше за останні 13 років українські лікарі пересадили кістковий мозок дорослій людині від родича. Пацієнтом став 18-річний Олександр Цимбалюк із Прикарпаття. Сьогодні, 23 квітня, після успішної операції його виписали з Київського центру ТКМ", - зазначено в повідомленні в соцмережі Facebook.

Як повідомляється, у грудні 2020 року у пацієнта діагностували важку форму апластичної анемії. Єдиним варіантом лікування була трансплантація кісткового мозку. Донором став його 20-річний брат.

"Забір клітин відбувся 16 березня 2021 року в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". 17 березня після 13-річної перерви відбулася операція з трансплантації кісткового мозку дорослому пацієнту від донора. 23 квітня, на 36 день після операції, Олександра Цимбалюка виписали з Київського центру ТКМ", - повідомляють у МОЗ.

Зазначається, що Київський центр трансплантації кісткового мозку - єдине місце в країні, де робили такі операції. З 2003 року їх зробили шість, останню - у 2008 році. Після цього через відсутність специфічного обладнання змушені були припинити. Відтоді дорослі українці з раком крові та апластичними анеміями, навіть маючи донора серед родичів, були змушені їхати за кордон.

У 2020 році коштом Міністерства охорони здоров'я України за кордон для трансплантації кісткового мозку відправили 138 дорослих пацієнтів. Вартість однієї операції становила понад 3,5 млн грн.

Наразі трансплантації в Україні повністю оплачує МОЗ. Вартість трансплантації кісткового мозку в Київському центрі ТКМ становила 1 млн 360 тис. грн.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ