Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Виконавча рада ЮНЕСКО вирішила відзначити ювілеї Крушельницької та Сковороди

23 квітня, 2021 - 14:35
Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення, щодо відзначення нових пам'ятних дат у 2022-2023 роках.

До них увійшли дві ініціативи від України: 150-річчя від дня народження оперної співачки Соломії Крушельницької та 300-річчя філософа Григорія Сковороди у 2022 році, повідомляє Суспільне.Культура.

Це рішення ухвалене за підтримки Італії, Литви, Польщі і Туреччини та містить рекомендацію Генеральній конференції ЮНЕСКО його уповноважити. Як правило, Генеральна конференція ЮНЕСКО затверджує рішення  своєї виконавчої ради. Сама конференція має відбутися в листопаді 2021 року.

Директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин дуже тішиться, що це сталося, "бо вона цього справді вартує".

"Крім того, на це покладені зусилля не тільки наші, а багатьох людей: дипломатів, депутатів, представників влади, керівництва Львівської опери. Отож для нас велика честь, що серед двох імен від України, які світ вшановуватиме впродовж двох наступних років – ім'я саме нашої патронеси", – додав Кобрин.

Перелік вагомих для світу та культури дат на найближчі два роки складається із 60 позицій. Серед країн, що їх запропонували – Польща,  Литва,  Португалія,  Бразилія, Італії, Таїланд, Туреччина, Росія й інші.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ