Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Херсонський суд призначив портретну експертизу у справі "депутата" з Євпаторії

23 травня, 2018 - 13:23
Фото надано автором

Херсонський міський суд призначив судову портретну експертизу, аби розпізнати «депутата» «Євпаторійської міської ради» Сергія Осьмініна, якого СБУ звинувачує у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 2 ст. 110 КК України). Експертизу проведе Миколаївський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України. 

Слідчий СБУ звернувся до суду з відповідним клопотанням, аби експертиза дала відповідь, чи зафіксований Сергій Осьмінін на відеоматеріалах, які надані слідством на підтвердження участі Осьмініна у діяльності незаконного органу під назвою «Євпаторійська міська рада» в окупованому Росією Криму. 

В сюжетах місцевих телеканалів про засідання «Євпаторійської міської ради» та на записах «сесій» на YouTube , на які посилається слідство і щодо яких буде проведена портретна експертиза, чітко видно присутність «депутата» Сергія Осьмініна. Нагадаємо, сам підозрюваний під час обрання йому запобіжного заходу на пряме запитання судді, чи є він депутатом «Євпаторійської міської ради», відповідати відмовився. 

Як повідомляв «День», Сергій Осьмінін, екс-депутат міської ради Євпаторії від Партії регіонів, директор ТОВ «Машсервіс», був затриманий співробітниками управління СБУ в АР Крим в ніч на 3 квітня на адмінмежі з окупованим Росією Кримом на КПВВ «Чаплинка». Українські спецслужби встановили, що Осьмінін у березні 2014 року брав участь у протиправній діяльності так званої самооборони Криму. У вересні 2014 року під час місцевих «виборів» фігурант справи був обраний депутатом від політичної партії «Единая Россия» до так званої Євпаторійської міської ради, створеної окупаційною владою. Відомості про цей факт є у вільному доступі на сайті «Євпаторійської міської ради». 

У СБУ наполягають, що Осьмінін усвідомлював, що вказані вибори, так само як діяльність політичних партій, зареєстрованих згідно з законодавством Російської Федерації, є незаконними, а участь у них жителів АР Крим із числа громадян України дозволить органам окупаційної влади легітимізувати своє перебування на вказаній території, вибудувати систему управління окупованими територіями, створити вигляд законності їх дій на міжнародній арені, унеможливити державне управління та місцеве самоврядування згідно законодавства України і сприяти визнанню переходу АР Крим під владу Російської Федерації, тобто буде сприяти зміні меж території України та її державного кордону на порушення порядку, встановленому Конституцією України без проведення всеукраїнського референдуму.

Нагадаємо, 6 квітня Херсонський міський суд обрав Осьмініну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. 26 квітня Апеляційний суд Херсонської області відмовив у задоволенні скарги адвокатів Осьмініна щодо скасування рішення суду першої інстанції і звільнення його з-під варти.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото, відео автора

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ