Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

ПАРЄ закликає звільнити Сенцова

23 травня, 2018 - 23:04
Фото: tsn.ua

Доповідач ПАРЄ про гуманітарні наслідки війни в Україні Егідіюс Варейкіс закликав Москву звільнити українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в РФ.

Про це йдеться у його заяві, оприлюдненій на сайті ПАРЄ.

"Пан Сенцов був затриманий у Криму у 2014 році, засуджений військовим судом у Ростові-на-Дону після суперечливого та широко розкритикованого судового розгляду до 20 років ув’язнення у виправній колонії посиленого режиму. Десять днів тому він розпочав безстрокове голодування, і я боюся за його здоров'я. Я закликаю негайно звільнити його з гуманітарних міркувань", - заявив доповідач.

Варейкіс нагадав, що на початку цього року на підставі його доповіді Асамблея ухвалила резолюцію, яка містить заклик щодо звільнення "всіх українських в'язнів, затриманих та ув’язнених у Росії та анексованому Криму в контексті війни", відслідковування стану їхнього здоров'я та умов утримання незалежними міжнародними спостерігачами.

Він нагадав, що Сенцов - один із 64 українських ув'язнених, затриманих з "політичних мотивів".

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що МЗС розглядає можливість обміну Сенцова на Вишинського.

Про акції солідарності, що допомагають 64 українським політв’язням у Росії та Криму читайте у матеріалі "Фактор Сенцова".

Читайте більше у матеріалах "Дня" «Акт не відчаю, а сили», "Четвертий день народження за гратами", "Дев'ятий день голодування... ".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...