Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Справа про держзраду: екс-перекладачеві Гройсмана продовжили арешт

23 травня, 2019 - 21:53
Фото УНІАН

Голосіївський районний суд міста Києва продовжив арешт колишньому перекладачеві прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана Станіславу Єжову, якого звинувачують у державній зраді.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Прокурор Ігор Кринін у зв'язку із завершенням терміну арешту Єжова подав клопотання про продовження утримання під вартою.

Він пояснив такий крок тим, що на волі, підсудний, на його думку, може зникнути, чинити тиск на свідків або продовжити здійснювати правопорушення. Прокурор заявив, що Єжов може втекти в РФ, так як раніше часто туди їздив, а російські спецслужби нібито планували оформити йому громадянство.

Адвокат Валентин Рибін заперечив проти задоволення клопотання. За його словами, Єжов обвинувачується у вчиненні конкретних дій - в тому, що він пересилав по електронній пошті матеріали про роботу уряду співробітникові російської розвідки на ім'я Олександр. Однак, на думку захисника, в ході судового слідства прокуратура не змогла довести те, що документи могли нашкодити Україні, і те, що вони адресувалися саме російському розвіднику. Тому, як вважає адвокат, немає жодних підстав тримати його клієнта в СІЗО.

Сам Єжов у своєму виступі висловив протест у зв'язку з тим, що засідання у справі відбуваються рідко, і на них не розглядається тільки продовження арешту.

Разом зі своїм адвокатом Єжов попросив суд відпустити його з-під варти.

Суддя Олена Первушина, яка головувала на засіданні, пояснила рішення про продовження арешту Єжова тим, що стаття є особливо тяжкої і не передбачає іншого запобіжного заходу. При цьому суддя визнала, що під час суду ризики перебування обвинуваченого на свободі дійсно зменшилися, але не наскільки, щоб звільнити його з-під варти. Арешт Єжову було продовжено до 21 липня.

Наступне засідання у справі заплановане на 2 липня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ