Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Пентагон оголосив про нову військову допомогу Україні

23 травня, 2022 - 21:33
ФОТО REUTERS

Шеф Пентагону Ллойд Остін заявив, що 20 країн вирішили направити Києву додаткову військову допомогу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Приблизно 20 країн оголосили про нову допомогу у сфері безпеки. Багато країн передають вкрай потрібні артилерійські боєприпаси (...), танки та інші броньовані засоби", - сказав Остін у понеділок на пресконференції після зустрічі "Контактної групи з оборони України".

Він сказав, що інші країни взяли на себе нові зобов'язання щодо підготовки українських військових.

Остін подякував Чехії "за її суттєву підтримку, включно з недавньою передачею бойових вертольотів, танків і ракетних систем".

Крім того, глава Пентагону повідомив про рішення Данії відправити Україні пускову установку протикорабельних ракет "Гарпун" та боєприпаси до неї. "Я особливо вдячний Данії, яка оголосила сьогодні, що надасть пускову установку Harpoon та ракети, щоб допомогти Україні захистити своє узбережжя", - сказав Остін.

Крім того, шеф Пентагону привітав внесок Італії, Греції, Норвегії та Польщі у постачання України артилерією. Окремо Остін наголосив на ролі Британії у координації передачі військової допомоги для України.

Глава Пентагону оголосив, що третя зустріч "Контактної групи з оборони України" відбудеться 15 червня "на полях" зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.

Перша зустріч групи відбулася у квітні на авіабазі Рамштайн у Німеччині.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ