Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

МЗС Литви звинуватило РФ у тиску на судову систему

23 липня, 2018 - 15:43
Фото з відкритих джерел

МЗС Литви назвало рішення правоохоронних органів Російської Федерації порушити кримінальні провадження проти литовських суддів і прокурорів, які ведуть справи про події 13 січня 1991 року, відкритим тиском на Литву, її суди і співробітників судової системи. Про це йдеться у заяві МЗС, повідомляє Delfi.

"На жаль, Російська Федерація все більше втягується у вир радянського минулого, де ні людське життя, ні свобода, ні суверенітет сусідніх країн не поважалися", - йдеться в заяві МЗС.

"Російські правоохоронні структури з усе наростаючим прискоренням перетворюються на репресивний апарат, замість властивої демократичним державам ролі противаги влади вони стають знаряддям її свавілля", - наголошується в заяві.

Так МЗС Литви відреагував на рішення Слідчого комітету РФ почати кримінальне переслідування литовських суддів і прокурорів за статтею "про притягнення до відповідальності безперечно невинної особи".

На думку МЗС, звинувачення РФ віддають особливим цинізмом, оскільки вона сама відмовилася співпрацювати у справах про січневі події.

"Росія активно приховувала і покривала керівників і виконавців збройних дій проти мирних жителів і посадових осіб, зробила всі можливі засоби для того, щоб вони могли уникнути відповідальності. Риторика Слідчого комітету РФ спотворює факти, прагне закріпити альтернативну реальність", - наголошується в заяві МЗС.

Нагадаємо, 13 січня 1991 року радянська влада намагалися силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР. При взятті радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинуло 14 осіб, більше тисячі беззбройних людей постраждали.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...