…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

РФ руйнує основи європейської безпеки, - Таран

23 липня, 2020 - 20:40
Фото: mil.gov.ua

Росія руйнує основи європейської безпеки і створює загрозу миру та стабільності на континенті. Цим викликам має бути приділена значно більша увага ОБСЄ. У тому числі, важливе значення має посилений моніторинг ситуації з боку СММ ОБСЄ.

Про це, зокрема, Міністр оборони України Андрій Таран заявив під час підсумкового онлайн засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ під головуванням України, повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

За його словами, у період  українського головування в ОБСЄ в центрі уваги Форуму перебували військово-політичні аспекти конфлікту між Росією і Україною. «Російська агресія проти України залишається головною проблемою нашої національної та регіональної безпеки. На сході України наші оборонні сили продовжують нести бойові втрати, страждає цивільне населення і продовжується занепад економіки регіону», - підкреслив Андрій Таран. 

Міністр оборони України зазначив, що безпекова ситуація на сході України, поблизу українських кордонів та в Азово-Чорноморському регіоні характеризується безпрецедентною мілітаризацією, окупацією суверенних територій України і Грузії, перешкоджанням свободи судноплавства з боку Росії.

Андрій Таран висловив переконання, що єдиним способом зупинити деструктивні та дестабілізуючі дії Російської Федерації є відновлення повного контролю українського Уряду над усією ділянкою міжнародно-визнаного кордону на сході України. Він також наголосив на необхідності ширшої залученості ОБСЄ до вирішення проблеми окупації Росією українського Криму. 

«Санкції, пов’язані з Кримом, повинні діяти допоки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом», – сказав Андрій Таран. 

Він закликав учасників Форуму до відвертої дискусії з метою пошуку твердої та згуртованої відповіді на загрозу фундаментальним принципам Організації, без яких  неможливо відновити мир і безпеку в Європі.

«Підступне вбивство українського військового медика на Донбасі 13 липня є ще одним прикрим свідченням того, наскільки важливо докладати максимальних зусиль задля запобігання подальшій ескалації конфлікту та забезпечення дотримання норм міжнародного гуманітарного права, – заявив Міністр оборони України.

Україна взяла на себе обов’язки головування у Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ за часів безпрецедентної кризи COVID-19 та триваючої агресії проти її територіальної цілісності і суверенітету. Ці фактори зробили її головування складним і вимогливим завданням.

Керівник вітчизняного оборонного відомства від української сторони подякував ОБСЄ за її внесок і сталі зусилля задля повернення миру в Україну і підкреслив, що головування України у Форумі вперше за більш ніж 20 років стало для нашої держави безцінним досвідом і честю.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ