…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

NASA та Boeing схвалили тестовий політ Starliner до МКС

23 липня, 2021 - 19:45
Фото: Boeing/SpaceX

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) і корпорація Boeing схвалили тестовий політ NASA Boeing Orbital Flight Test-2 (OFT-2) космічного корабля CST-100 Starliner до Міжнародної космічної станції (МКС) 30 липня, повідомив у п'ятницю спеціалізований сайт www.nasaspaceflight.com.

За інформацією NASA, корабель зазнав низки змін для вирішення проблеми з програмним забезпеченням, яка стала причиною часткового провалу під час першого тестового польоту Starliner у грудні 2019 року.

Корабель пройшов численні тести і зазнав серйозних змін у системі стикування. Носову частину CST-100 Starliner оснащено захисною обшивкою, подібною до тієї, яку використовують на кораблі компанії SpaceX Dragon Endeavour.

За результатами перевірок було оголошено, що CST-100 Starliner вирушить до МКС о 14:53 за Східним тихоокеанським часом 30 липня. Приблизно через 24 години після запуску космічний корабель пристикується до переднього порту модуля Harmony, розташованого на МКС.

Порт, який займе CST-100 Starliner, був звільнений кораблем Crew Dragon 21 липня, де перебували астронавти NASA Шейн Кімброу та Меган Макартур, астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Акіхіко Хосіде та астронавт Європейського космічного агентства Тома Песке.

Під час місії OFT-2 буде перевірено різні здатності Starliner - запуск, стикування, повернення в атмосферу Землі та приземлення в пустелі на Заході США.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ