…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Єврокомісія отримала від України офіційний запит на проведення консультацій щодо Nord Stream 2

23 липня, 2021 - 22:43
Фото: Reuters

Єврокомісія підтвердила отримання від України офіційного запиту на проведення консультацій у зв’язку з оголошеною домовленістю між США і Німеччиною щодо завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік -2».

Про це у п’ятницю у Брюсселі під час брифінгу заявила речниця Єврокомісії Набіла Массралі, повідомляє Укрінформ.

“Ми підтверджуємо отримання ноти від Міністерства закордонних справ України, в якій наші партнери надсилають запит про консультації відповідно до статей 274 та 338 Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Ці статті стосуються співробітництва у сфері інфраструктури та статті щодо енергетики у вимірі торгівлі в рамках ПВЗВТ (Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі), а також енергетичного співробітництва в рамках економічної та секторальної співпраці. Зараз ми проводимо внутрішню роботу з цим запитом», - зауважила речниця Єврокомісії.

Як повідомлялось, 21 липня уряди США і ФРН оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Документ вже викликав багато критики, в тому числі з боку України. Міністерство закордонних справ України оголосило про те, що направило офіційні запити на проведення консультацій з Німеччиною і ЄС, що передбачені положеннями Угоди про асоціацію.

"Північний потік-2" — це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Нова адміністрація США заявила про неможливість зупинити будівництво газопроводу на цьому етапі.

У свою чергу Єврокомісія нагадала, що у випадку завершення газопроводу на нього будуть поширюватися положення так званої Газової директиви ЄС, яка не допускає монопольного використання таких інфраструктурних об’єктів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ