…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Європейська комісія отримала ноту Києва про консультації щодо "Північного потоку-2"

23 липня, 2021 - 15:28
Фото: «УНН»

Європейська комісія отримала ноту міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з проханням розпочати консультації щодо причини добудови проекту "Північний потік-2".

Як передає "Інтерфакс-Україна", про це повідомила представник ЄК Набіла Массралі.

"Ми підтверджуємо, що отримали ноту від українського міністра закордонних справ, у якій він просить консультацій, посилаючись на статті 274 та 338 Угоди про асоціацію Україна-ЄС", - сказала Массралі.

Водночас вона не надала жодних інших деталей можливих дій ЄК, зазначивши, що триває "внутрішнє обговорення".

Раніше Кулеба повідомив, що Київ ініціює консультації з Єврокомісією та Німеччиною щодо "Північного потоку-2" після офіційного оголошення про угоду між Німеччиною та США. "Відповідно до ст. 274 Угоди про асоціацію з ЄС Україна офіційно ініціює консультації з Єврокомісією і ФРН щодо "Північного потоку-2", який загрожує безпеці України і порушує принципи диверсифікації Енергетичного Союзу ЄС. МЗС уже надіслало відповідні ноти в Брюссель і Берлін", - написав Кулеба у Twitter.

Напередодні США і ФРН повідомили про досягнення домовленостей щодо теми "Північного потоку-2". Зокрема, Берлін зобов'язується вживати заходів у разі, якщо РФ буде використовувати постачання енергоносіїв для тиску на інші країни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ