…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Закон про скасування штрафів за порушення порядку в'їзду-виїзду з тимчасово окупованої території набуває чинності в суботу

23 липня, 2021 - 17:49
Фото: facebook.com/odalug

Закон про звільнення на час дії карантину громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, від адміністративної відповідальності за порушення порядку в'їзду-виїзду з тимчасово окупованої території України, якщо такі порушення настали з причин гуманітарного характеру, оприлюднений в офіційному виданні "Голос Україна" у п'ятницю, 23 липня, і в суботу, 24 липня, набуває чинності.

Як зазначає відділ комунікацій із засобами масової інформації Адміністрації Державної прикордонної служби України у п'ятницю, закон дозволяє перетинати український кордон у тимчасово закритих пунктах пропуску та не звільняє від відповідальності всіх осіб, які порушили порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

"Завтра заходи адмінвпливу не застосовуватимуть щодо громадян, які вчинили відповідні порушення з підстав гуманітарного характеру", - йдеться в повідомленні.

Підставами гуманітарного характеру є: важка хвороба або смерть близьких родичів; забезпечення ліками за наявності важких або хронічних хвороб; оформлення дитині документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України; відвідування навчального закладу та проходження професійно-практичної підготовки, державної підсумкової атестації; возз'єднання сім'ї; повернення особи до місця проживання (звільнення від відповідальності здійснюється один раз); прийняття спадщини.

Підставою гуманітарного характеру також вважається виїзд із тимчасово окупованих територій особи, яка має документи, що підтверджують право на постійне або тимчасове проживання в іншій державі, крім РФ.

"Зазначений перелік не є виключним і можуть бути враховані інші випадки, коли є підстава вважати, що ситуація потребує невідкладного виїзду або в’їзду особи з/на тимчасово окуповану територію з гуманітарних міркувань або з метою запобігання виникненню загрози життю та здоров’ю особи та/або порушенню її прав, зокрема у разі політичного переслідування особи на тимчасово окупованих територіях; пенсійний вік особи; інвалідність; утримання двох і більше неповнолітніх або інвалідів; необхідність оформлення (переоформлення) паспортних документів, вклеювання вікового фото; необхідність оформлення пенсії за віком чи інвалідністю", - йдеться в повідомленні.

При цьому в Держприкордонслужбі рекомендують особам, які порушили порядок в'їзду або виїзду з тимчасово окупованої території України на підставах гуманітарного характеру, під час проходження прикордонного контролю мати з собою документи, що підтверджують ці підстави.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ