Якщо наші королі задумали змінювати конституційні основи, то ми міняємо королів, а не Конституцію
Вінстон Черчілль, письменник, прем'єр-міністр Великобританії

Волкер: США готові приєднатися до переговорів щодо східної України

23 серпня, 2019 - 17:25
Фото з відкритих джерел

Спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що Вашингтон підтримує поточний формат переговорів щодо ситуації на сході України, але готовий у разі потреби до них приєднатися.

Про це він сказав агентству BNS, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Baltic Times.

"У нас з усіма дуже хороша співпраця. Якщо виникне необхідність в більш широкому форматі, звичайно, ми приєднаємося. Водночас ми повністю підтримуємо "нормандський формат", - сказав Волкер. 

Так він прокоментував пропозицію президента України Володимира Зеленського про розширення групи "нормандської четвірки", до якої зараз входять Україна, Росія, Франція і Німеччина, на США і Британію.

"Як я завжди говорив, питання цих зустрічей не у форматі, мова йде про політичну волю Росії виконувати свої зобов'язання за Мінськими угодами", - зазначив дипломат.

"Потрібно зробити все для справжнього миру і виконання Росією Мінських угод, ми готові приєднатися і допомогти", - сказав Волкер.  

"Зустріч в нормандському форматі відбудеться в найближчі тижні. У нас тісні зв'язки з українцями, у нас тісні зв'язки з французами і німцями. Якщо буде зустріч іншого характеру, то ми, звичайно, приєднаємося, але ми цього не прагнемо. Ми не турбуємося про формат", - додав він.

Президент Франції Еммануель Макрон нещодавно заявив, що нормандська четвірка може провести новий раунд переговорів в найближчі тижні, щоб спробувати покласти край конфлікту на сході України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ