Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

НАТО підтримує Україну та вимагає повернення Криму, - заступник генсека НАТО

23 серпня, 2021 - 19:49
Фото: Partidul Social Democrat from Romania

Північноатлантичний альянс підтримує позицію України і також вимагає повернення окупованого Кримського півострова під її юрисдикцію, заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.

"НАТО продовжує підтримувати Україну на шляху до демократизації, посилення верховенства права та реформи сектору безпеки, включаючи підтримку розвитку потенціалу українських збройних сил і відповіді на гібридні загрози. НАТО - разом із Україною, ми вимагаємо повернення Криму, ми підтверджуємо нашу готовність підтримувати Україну в боротьбі за свободу", - сказав Джоане на установчому саміті "Кримської платформи" в Києві у понеділок.

Він зазначив, що український народ вибрав шлях до свободи, демократії та євроатлантичної інтеграції.

"Як пан Столтенберг сказав свого часу, перед Верховною Радою, НАТО перебуває на стороні України, НАТО серйозно засуджує і ніколи не визнає незаконної анексії Криму РФ. Крим є територією України, і ми закликаємо Росію повернути контроль над півостровом Україні", - додав Джоане.

За його словами, на саміті в червні лідери країн НАТО підтвердили свою неухильну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. "Ми засудили нарощування військової присутності та дестабілізації ситуації з боку РФ. Ми закликаємо її припинити порушення прав людини проти всіх українців, включаючи кримських татар", - сказав заступник генсека НАТО.

Джоане також зазначив, що НАТО підтверджує рішення Бухарестського саміту, що Україна та Грузія стануть членами НАТО.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ