Всяка денаціоналізація зводиться до поганого виховання, до моральної недуги...
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф

На сайті поліції Херсонської області поширили фейк про загибель американських інструкторів

23 вересня, 2020 - 14:24

23 вересня, об 11:45 на сайті ГУ Національної поліції в Херсонській області з’явився новина «На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі американських військових радників». 

У матеріалі йшлося про те, що під час військових навчань на території Олешківського полігону сталася трагедія: артилерійський снаряд потрапив у бункер, де перебували американські військові радники. В тексті зазначили, що від отриманих поранень загинуло 8 осіб, назвавши імена й військові звання нібито загиблих.

Невдовзі на сайті ГУ НП та на офіційній сторінці обласної поліції у Facebook зявилося спростування. «Офіційно повідомляємо, що дана інформація є фейком і не відповідає дійсності», – повідомили на сайті ГУ НП в Херсонській області.

В цей час місцеві і всеукраїнські видання встигли поширити фейкову інформацію.

Пізніше на офіційній сторінці Національної поліції України у Facebook повідомили: «Сьогодні об 11:45 зафіксовано несанкціоноване втручання у роботу офіційного вебсайту Нацполіції. У зв’язку з цим на деяких інтернет-сторінках обласних управлінь поліції була поширена недостовірна інформація. Сайт Національної поліції України тимчасово відключений».

Зазначимо, що сьогодні на Херсонщині проходять військові навчання «Об’єднані зусилля-2020», які відвідує президент України Володимир Зеленський. У ході навчань британські та українські військові здійснюють форсування Дніпра у Бериславському районі та інші маневри.

Сьогодні схожий фейк з’явився і на Рівненщині. На сайті поліції Рівненщини та міської ради м. Вараш з’явилося повідомлення про те, що у Вараші «вводять надзвичайний стан через викид радіації» через вибух на атомній електростанції. Інформація не відповідає дійсності, про що теж повідомили у місцевій поліції.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ