Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На тимчасово окупованих територіях України проходять псевдореферендуми

23 вересня, 2022 - 14:22
Фото: Telegram/Типичный Донецк

23 вересня на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей розпочався фейковий “референдум про приєднання до росії”, що влаштовують росіяни, повідомляє Вільне радіо. Так зване “волевиявлення” триватиме до 27 вересня. “Виборчі дільниці” обіцяють відкрити лише в останній день, до цього окупанти ходитимуть по оселях.

Представники так званої “днр” повідомили, що голосування розпочалося о 8-й ранку. Представники так званих “виборчих дільниць” почали ходити по оселях українців.

Людям пропонують голосувати у під’їздах — там встановлюють столи і урни для голосування. “Волевиявлення” відбувається під камерами, тут жодної таємниці голосування.

До тих, хто не вийде голосувати, прийдуть прямо в квартиру.

Голосують і просто на вулицях.

В деяких російських ЗМІ повідомили, що на окупованих територіях розгорнули так звані “оперативні штаби з безпеки при проведенні референдуму”. Про що саме йдеться, невідомо, втім на деяких відео пропагандистів можна побачити озброєних чоловіків у формі поруч із урнами для голосування. Їх намагаються не знімати, військові потрапили у кадр частково.

В деяких тимчасово окупованих населених пунктах голосують на дільницях. Зокрема, на Херсонщині — тут також “волевиявлення” відбувається відкрито та на камери.

Також, як повідомляють ЗМІ окупантів, голосувати почали і на території росії. Зокрема у Якутії, де начебто перебувають українські шахтарі.

Голосують і в окупованому Криму.

Так званий “референдум” буде проходити з 23 по 27 вересня. Дільниці обіцяють відкрити лише в останній день псевдоголосування.

Голова ради федерації рф Валентина Матвієнко вже встигла повідомити, що  “референдуми” начебто “відповідають міжнародним нормам і уставу ООН”.  Нагадаємо, більшість країн світу заявили, що псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях України не матиме легітимності.

За словами Сергія Гайдая, псевдореферендум потрібен, аби мобілізувати наших чоловіків.

“Орки хочуть нашвидкоруч зліпити результати “референдуму” про приєднання до рф. Сказати, що Україна напала на росію і провести загальну мобілізацію. Але це їм не допоможе і нічого не змінить, деокупація наших територій неминуча”, — каже очільник Луганської ОВА.

Зазначимо, що за участь в організації фейкових референдумів передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, за статтею про держзраду людині може загрожувати довічне ув’язнення. А от для громадян, які брали участь у референдумі під тиском, відповідальності не буде, повідомила віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ