У кожного століття є своє середньовіччя.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

Президент Туреччини наказав оголосити послів десяти країн "персонами нон ґрата"

23 жовтня, 2021 - 21:13
Фото Reuters

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив у суботу про те, що дав зовнішньополітичному відомству країни необхідні інструкції для того, щоб оголосити послів десяти країн "персонами нон ґрата" після того, як вони опублікували заяву із закликом звільнити турецького бізнесмена Османа Кавали.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я віддав розпорядження главі МЗС негайно зайнятися оголошенням цих десяти послів "персонами нон ґрата", – заявив він.

Видання зазначає, що Кавала чотири роки тому був поміщений у в'язницю за звинуваченням в участі в антиурядових протестах у 2013 році, а також у причетності до спроби військового перевороту в Туреччині у 2016 році.

18 жовтня посли Німеччини, Данії, Канади, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, США, Фінляндії, Франції та Швеції опублікували спільну заяву, в якій містився заклик до влади Туреччини "якнайшвидшим чином і справедливо вирішити питання Кавали", який протягом усього цього часу перебуває у в'язниці без винесеного вироку. Вони зазначили, що затримання народженого в Парижі турецького бізнесмена і громадянського активіста Османа Кавали "кидає тінь" на Туреччину.

19 жовтня посли цих десяти країн були викликані в МЗС Туреччини. У зовнішньополітичному відомстві заявили, що ця заява суперечить дипломатичній практиці, і назвали її неприйнятною.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ