Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

У Києві почали подавати тепло в житлові будинки

23 жовтня, 2021 - 13:50
Фото: Reuters

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" розпочало підключення будинків столиці до тепла, до кінця доби планує опалювати приблизно 9% житлового фонду.

"Місто ухвалило рішення про старт опалювального сезону з 23 жовтня, зважаючи на прогноз погоди на наступний тиждень. Згідно з даними синоптиків, середньодобова температура триматиметься на рівні нижче 8 градусів. До кінця доби 23 жовтня планують підключити приблизно 9% житлового фонду в зоні обслуговування "Київтеплоенерго", - йдеться у повідомленні пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Зазначається, що заклади соціальної сфери мали можливість підключатися до опалення за індивідуальними заявками їхнього керівництва з 1 жовтня. "Станом на ранок 23 жовтня тепло вже отримують 84% (383) шкіл, 95,9% (513) дитячих садків, а також 50,5% (165) лікувальних закладів", - наголошується в повідомленні.

Будинки, які отримують тепло на підставі колективних договорів, підключають до опалення за заявками керівників будинків.

У КМДА також запевнили що, незважаючи на збільшення витрат підприємства через зростання вартості газу, тарифи на тепло КП "Київтеплоенерго" для категорії "населення" не підвищуватимуться.

"Київська міська рада ухвалила рішення про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства "Київтеплоенерго" на 2 мільярди гривень. Це один із необхідних кроків, щоб стабільно пройти опалювальний сезон і не допустити зростання тарифів на тепло для населення. Рівень вартості тепла для жителів багатоквартирних будинків залишається незмінним уже протягом трьох років поспіль", - йдеться у повідомленні.

Також, в столиці України функціонує одна з найбільших централізованих систем теплопостачання в Європі: три потужних теплоелектроцентралі, майже 200 котелень та понад 2,7 тис. кілометрів теплових мереж. Відповідно до технологічних норм, розгортання такої системи займає приблизно сім днів. "Включення опалення всім споживачам у стисліші терміни неможливо. Різке збільшення теплового навантаження - температури теплоносія і тиску - може призвести до аварійних пошкоджень", - додають у повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ