Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

США мають наміри посилювати своїх східних союзників по НАТО, - Білий дім

23 грудня, 2021 - 22:28
Фото Reuters

Сполучені Штати мають наміри посилювати своїх східних союзників по НАТО та підтримувати Україну в сфері оборони в разі ескалації з боку Росії – всупереч запропонованим в ультимативній формі Москвою «гарантій безпеки» в Європі.

Про це сказав у четвер під час телефонного брифінгу в Вашингтоні високопоставлений представник адміністрації США, передає Укрінформ.

«Якщо Росія продовжить те, що, може, вже відбувається, ми та наші союзники готові запровадити для неї серйозну ціну, і це похитне російську економіку та призведе до того, чого вона (РФ – ред.) не хоче, а саме розміщення більшого потенціалу НАТО ближче, а не далі до Росії», - зауважив американський чиновник.

Він також підкреслив, що в разі російського вторгнення в Україну, крім санкцій та посилення східного флангу НАТО США також «підтримуватимуть здатність України захищати свою територію».

«Ми передали все це безпосередньо Росії, в тому числі, від президента Байдена президенту Путіну, але ми також чітко пояснили, що існує інший шлях, якщо РФ вирішить ним піти»,- зазначив представник адміністрації.

У цьому контексті він зауважив, що Сполучені Штати готові брати участь у дипломатичній взаємодії по кількох каналах, яка може розпочатися вже наступного місяця. Серед них – використання двостороннього діалогу США-РФ про стратегічну стабільність, а також багатосторонніх форматів, таких як Рада НАТО - Росія та ОБСЄ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ