Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

На Вінниччині масово почали всихати хвойні дерева

24 січня, 2018 - 14:30
Фото надано автором

Лісівники Стадниці, що недалеко від Вінниці, б’ють на сполох – 9,5 тисяч гектарів хвойного лісу на межі висихання. Головна причина – зниження рівня ґрунтових вод, через що сосни та ялини не можуть вдосталь отримувати вологи і «втрачають» свій імунітет. Вкорочують життя лісам і шкідники. Як тільки дерево починає втрачати свій «імунітет», комахи та жуки перетворюють його стовбур на сито, каже лісничий ДП «Вінницький райагроліс» Петро Ванжула. Якщо терміново не вжити заходів, то за кілька років лісу під Вінницею не буде.

«На сьогодні, за результатами інвентаризації, насаджень, зі 100 тисяч гектарів лісу 12 тисяч пошкоджені, – констатує лісничий. – Що станеться за п’ять років, не відомо. Але очевидно, що ситуація не покращуватиметься, а лише погіршуватиметься. Вже зараз ми помішаємо, що випадки, коли дерева знищують короїди, почастішали. Якщо раніше вони вражали переважно хворі сосни та ялини, то тепер беруться і за здорові насадження. Врятувати ліс може вибіркова санітарна рубка. Треба, щоб на 100 дерев залишитися одне чи два. І робити це краще у зимовий період, поки короїди не розмножуються. Деревину можна реалізувати як дрова, а решта матеріалів, зокрема кору та гілля, спалити».

Подібна біда з лісами відбувається не лише в Україні. Масово всихають ліси в Польщі, Чехії та Білорусі. Але там вражені дерева негайно спилюють. Бувають навіть випадки, коли ліс повністю знищують, дезінфікують землю, а потім висаджують нові сосни та ялини. В Україні, за новими санітарними нормами, суцільна вирубка дерев навіть заради оздоровлення лісу – заборонена.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...