Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Пішов з життя Голова Сенату ОУН Анатолій Свідзинський

24 січня, 2019 - 11:52
Фото з архіву "Дня"

23 січня 2019 року незадовго до свого 90-річчя пішов у засвіти Анатолій Вадимович Свідзинський – колишній заступник Голови ОУН, Голова Сенату ОУН, учений, філософ, культуролог, доктор фізико-математичних наук, професор, перший ректор Волинського державного університету імені Лесі Українки.

Про це повідомив Гголова Організації українських націоналістів Богдан Червак на своїй сторінці у Facebook.

"Анатолій Свідзинський – визначний ідеолог українського націоналізму. Принциповим внеском А. С. в ідеологію українського націоналізму є пов’язання сучасної стратегії розбудови Української держави з фундаментальними законами самоорганізації, що стосуються етногенезу, націотворення та культури. У брошурі «Це складне національне питання» А. Свідзинський чітко розмежував поняття націоналізму і шовінізму, що їх деякі політичні сили намагалися ототожнювати, і показав, що український націоналізм за своєю суттю виключає ксенофобію, органічно пов’язаний з волею нації до свободи", - написав Богдан Червак.

До лав ОУН Анатолій Вадимович Свідзинський вступив у 1993 р. Учасник ХІІ, XIII, XIV та XV Великих Зборів Українських Націоналістів. Опублікував низку праць з теорії та практики українського державотворення в газеті «Українське слово», журналах «Розбудова держави» та «Універсум», газеті «День». Ці статті відіграли важливу роль у знищенні наклепницького стереотипу націоналіста, створеного комуністичною пропагандою. 2001 р. А. С. призначено головним редактором журналу «Розбудова держави». У першому ж числі цього оновленого часопису виступив зі статтею «Національно-визвольна боротьба українського народу в роки Другої світової війни», де довів необхідність - згідно з історичною істиною - кваліфікувати збройну боротьбу ОУН і УПА як національно-визвольну.

"А ще – вірний друг і товариш, порадник і вчитель. Пам'ять про Анатолія Свідзинського навіки закарбується у наших серцях", - додав Богдан Червак.

Читайте блискучі тексти Анатолія Вадимовича Свідзинського для газети "День":

"Ще раз про пам’ятники Леніну та їх ліквідацію";

"Деякі міфи про соціалізм";

"У нас своя історія і своя правда";

"Микола Миколайович Боголюбов, яким я його бачив і розумів";

"Iніціатива донецьких студентів — це освітній прогрес!";

"Химерна генетика";

«Всенародне горе»;

«Спасибі товаришу Сталіну за щасливе, радісне дитинство!».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ