Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

У південних областях України запустять проєкт із відновлення зрошення

24 березня, 2021 - 22:56
Фото з сайту nv.ua

Херсонщина, Одещина та Миколаївщина працюватимуть над впровадженням пілотного проєкту з відновлення зрошення на півдні України.

Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА

«Відповідний меморандум про співпрацю підписав сьогодні під час робочого візиту до Миколаєва голова облдержадміністрації Сергій Козир з головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким та очільником Миколаївщини Віталієм Кімом», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підписаний документ передбачає, зокрема, створення потужного водогосподарсько-меліоративного комплексу на півдні України; модернізацію існуючих та будівництво нових зрошувальних систем.

“Сподіваюся на ефективну співпрацю та реалізацію цілої низки спільних проєктів, які стануть фундаментом розвитку зрошення на півдні України”, - прокоментував підписаний меморандум голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Він також наголосив, що розвиток зрошення - це надзвичайно важливе питання для України, адже йдеться про продовольчу безпеку.

Козир підкреслив, що для Херсонщини розвиток системи зрошення є життєво необхідним. Адже це зробить можливим перетворення зони ризикованого землеробства у територію збільшення врожаїв.

Зрошенням в Херсонській області охоплено всього 320 тисяч гектарів. Цього недостатньо, а тому пріоритетне завдання - відновлення зрошувальних мереж до проєктної потужності 427,1 тис. га та її розширення до 600 тис. га до 2030 року.

Наразі в області впроваджується регіональний пілотний проєкт Створення Інвестиційного парку “Відновлення зрошення на Херсонщині”, який передбачає реконструкцію зрошувальних систем на площі 63,6 тис.га на платформі Інвестиційного парку із 7 територіальних громад. Також у межах проєкту “Магніти України” до Офісу Президента подано 9 регіональних проєктів з розвитку та відновлення зрошувальних мереж.
В область залучено проєкт USAID-АГРО, яким буде надано субгрант на створення Організації водокористувачів у Херсонській області та підтримку відновлення і модернізації зрошувальних мереж.

Передбачено відновлення існуючих зрошувальних систем і будівництво нових шляхом залучення коштів інвесторів та аграріїв у Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021 – 2027 років. Херсонщина ініціювала розробку законопроєкту про “Організацію водокористувачів”, який дасть можливість ефективно використовувати зрошувальні землі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ