Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Україна витратить 130 млрд грн на обслуговування зовнішнього боргу, - Гройсман

24 квітня, 2018 - 22:28
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Україна протягом 2018 року витратить 130 млрд грн лише на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ.

Власне, борги, зокрема перед зовнішніми кредиторами, він назвав головною проблемою економіки України.

«Найбільша проблема з економічного погляду — це тиск на державу зовнішніх боргів, більша частина яких була нагромаджена до 2014 року... Фактично з 2007-го до 2010 року уряд взяв (у борг) 26 мільярдів доларів. 26 мільярдів доларів — при тому, що Україна сильнішою не стала. Уряд з 2010-го до 2014 року взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично сумарний борг становить сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців та української економіки», - заявив прем’єр-міністр.

За словами прем’єра, уряду вдалося знизити співвідношення боргу і ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів.

«2018 року, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно давати відповіді на ці виклики», — наголосив Гройсман.

Також глава уряду зазначив, що Україна протягом 2018 року витратить 130 млрд грн лише на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення.

«Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів. Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси і в середньостроковій та довгостроковій перспективі зменшувати борг», - сказав прем’єр.

Більше читайте у статті «Про борги, торги і зміну клімату...»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...