Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Для технологічного переоснащення агросектору України потрібно 1532,7 млрд грн., - експерт

24 травня, 2017 - 13:43
Фото Миколи Тимченка, "День"

При орієнтації на рівень фондозабезпечення аграрного сектору у більш розвинутих країнах, виникає потреба у капіталовкладеннях в український агробізнес щонайменше 1532,7 млрд грн. Таку заяву зробив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук, йдеться на сайті Інститу.

За словами експерта, нині фондоозброєність праці та фондооснащеність угідь у сільському господарстві України із розрахунку на 100 га сільгоспземель в 1,6–15,6 рази нижче, ніж у Великій Британії, Польщі, Білорусі чи Росії.

У 2015 році порівняно з 2010-им в аграрних підприємствах України спостерігався спад забезпеченості різними видами техніки в межах 10–20%. Він поступово компенсується зростанням потужності самохідної техніки та продуктивності причіпного обладнання, зазначив Захарчук.

Водночас простежується тенденція до зростання рівня технічного оснащення особистих селянських господарств – переважно за рахунок міні-тракторів та мотоблоків китайського походження. Але порівняно з фермерськими господарствами Польщі, в яких на 1 трактор припадає 9,4 га, в домогосподарствах України – 21,2 га, наголосив фахівець.

На його думку, пріоритетними у придбанні мають стати зернозбиральні комбайни, трактори середньої та високої потужності, грунтообробно-удобрювально-посівні комплекси, технічні засоби для післязбиральної обробки зернових і насіння олійних культур, обладнання для молочних та свиноферм.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, нормативна потреба в основних засобах на виробництво сільськогосподарської продукції на період до 2025 року для усіх категорій господарств визначена в обсязі 1532,7 млрд грн. Тоді як реальна вартісна наявність – з урахуванням дооцінки – становить лише 523,3 млрд грн. Зокрема, потреба в машинах та обладнанні становить 384,3 млрд грн на 2020 рік і 517,4 млрд грн – на 2025 рік, а їхня фактична розрахункова вартість – 163,6 млрд грн, підсумував Захарчук.

Нагадаємо, за даними МінАПК в Україні засіяно 100 тис. га сої.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ