Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

SpaceX вивела на орбіту 60 супутників для глобальної мережі інтернет-покриття

24 травня, 2019 - 12:57
Фото: Reuters

Важка американська ракета-носій Falcon 9 в п'ятницю успішно вивела на орбіту 60 міні-супутників, призначених для початку створення глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

"Успішне виведення супутників підтверджено", - передає Reuters повідомлення компанії.

Запуск двоступеневої ракети Falcon 9 був здійснений о 05:30 (за Києвом) з 40-го стартового комплексу на космодромі NASA на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Приблизно через одну годину і дві хвилини після запуску на висоті 440 км супутники системи Starlink відділилися від ракети. Потім з користуванням власної рухової установки вони повинні вийти на задану орбіту висотою 550 км.

Загальна маса вантажу, виведеного на орбіту ракетою-носієм Falcon 9 компанії SpaceX, яка стала найбільшим для її ракет, склала 18,5 тонн.

Тим часом багаторазовий перший ступінь ракети-носія Falcon 9 зробив успішну керовану посадку на автоматичній плавучій платформі Of Course I Still Love You біля берегів штату Флорида через вісім з половиною хвилин після старту ракети.

60 супутників Starlink є першими з планованих близько 12 тис. космічних апаратів даного типу для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Передбачається, що всі вони будуть виведені на орбіту після 2020 року. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Як раніше повідомляв власник компанії SpaceX Ілон Маск, для забезпечення мінімального покриття потрібно, щонайменше, шість аналогічних запусків ракет з 60 супутниками, які планується здійснити до кінця поточного року, тобто вивести на орбіту 360 апаратів, а для середнього - 12 запусків, які дозволять створити угруповання з 720 апаратів.

SpaceX є однією з цілої низки компаній, які прагнуть розмістити на орбіті великі орбітальні угруповання супутників для забезпечення глобального інтернет-покриття. Серед них - OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon. Як повідомлялося, компанія OneWeb в лютому поточного року також вивела на орбіту перші шість супутників власної системи.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ