Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Грузії правляча партія погодилась на зміну системи виборів у парламент

24 червня, 2019 - 13:00
Фото: Reuters

Правляча партія «Грузинська мрія» погодилася на проведення парламентських виборів в країні за пропорційною, замість мажоритарної системи у 2020-му році.

Таким чином, ще одна вимога протестуючих частково виконана, повідомляє Аgenda.ge.

Учасники протестів вимагають також провести вибори достроково. Окрім того, серед вимог — відставка глави МВС.

«Вибори пройдуть при нульовому прохідному бар'єрі. Це означає, що в парламенті будуть представлені практично всі партії, яких підтримують виборці», — оголосив лідер «Грузинської мрії» Бідзіна Іванішвілі рішення політради партії.

«Повинні бути покарані ті, хто зумів організувати масові акти насильства, і ті, хто використовував непропорційну силу проти маніфестантів», - заявив глава правлячої команди на спеціальному брифінгу в центральному офісі партії після засідання політради і парламентської більшості, передає Ехо Кавказу.

Однак лідер правлячої партії нічого не сказав про відповідальність в цих подіях міністра внутрішніх справ Грузії Георгія Гахар, відставки якого вимагають учасники акції протесту біля будівлі парламенту і опозиція.

Свій виступ Бідзіна Іванішвілі почав з повідомлення про те, що керівництво правлячої сили прийняло рішення провести парламентські вибори за пропорційною системою вже в 2020 році. Треба сказати, що це було однією з вимог маніфестантів і опозиції, висунутих керівництву країни. Раніше спікер парламенту Іраклій Кобахідзе пішов із займаної посади.
 

Нагадаємо, у Тбілісі 20 червня почалися протести після того, як депутат Держдуми Росії Сергій Гаврилов спробував вести засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я, сидячи в кріслі спікера грузинського парламенту. Багатьох громадян Грузії це обурило, бо перед приїздом у Тбілісі Гаврилов підтвердив, що вважає незворотним визнання Росією незалежними державами сепаратистських регіонів Грузії — Абхазії та Південної Осетії.

Повідомлялося, що на брифінгу в п'ятницю лідери опозиційних партій "Єдиний національний рух", "Республіканська партія Грузії", "За нову Грузію" і "Націонал-демократична партія" озвучили три головні вимоги до влади і закликали населення приєднатися до акції протесту біля будівлі парламенту.

20 червня протести переросли у сутички з поліцією, під час яких постраждали щонайменше 240 людей.

Понад 300 людейпісля сутичок було затримано, повідомлялося що серед них були журналісти.

Прем'єр Грузії звинуватив опозицію у кровопролитті та став на захист поліції.

Пізніше голова грузинського парламенту Іраклій Кобахідзе подав у відставку після масових протестів у Тбілісі, спровокованих тим, що місце спікера парламенту Грузії на засіданні асамблеї православ'я зайняв російський депутат.

Повідомлялося також, що найбільша в країні мережа кінотеатрів Cavea призупинила покази фільмів російською мовою на знак солідарності з учасниками акцій протесту.

Читайте більше в ексклюзивному матеріалі "Дня" "Грузинська відповідь Росії".

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ