Єдина ознака, за якою пізнаємо народ, до того ж ознака незамінна й остаточна – єдність мови
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, доктор філології, професор

У Вінниці через смерть активіста, який постраждав від рук правоохоронця, вимагали відставки керівництва поліції (фото)

24 червня, 2019 - 20:29

Кілька десятків активістів зібралися сьогодні під будівлею головного управління Національної поліції Вінницької області з вимогою покарати «злочинців у погонах». Люди принесли плакати із закликами ув’язнити поліцейського, якого підозрюють у перевищенні службових обов’язків, що призвело до тяжких наслідків – смерті місцевого підприємця, активіста партії «Громадянська позиція» Олександра Комарніцького.

Вони тримали у руках фото загиблого із написом «Поліція вбиває», а подекуди вигукували гасла із закликом відправити у відставку міністра МВС та Генерального прокурора. Не обійшлося на акції і без кандидатів у народні депутати, при чому були не лише місцеві добре помітні особи, але й столичні.

На розмову до пікетувальників вийшов полковник Руслан Мороз. Як писав «День», його сьогодні призначили в.о. начальника поліції Вінниччини, оскільки головний поліцейський Вінниччини Юрій Педос подав рапорт на відсторонення з посади на період слідства. Мороз відзначив, що поліція не перешкоджатиме об’єктивному розслідуванню злочину слідчими ДБР, щоб діям правоохоронця була дана належна правова оцінка.

«Прошу пробачення за правоохоронця, через якого загинула людина. Щодо об’єктивного і неупередженого розслідування, то сподіваюся, що найближчим часом результати кримінального провадження за даною подією будуть відомі всім громадянам України, тому ніхто не збирається чогось приховувати чи применшити провину працівника поліції», – зауважив Мороз.

Нагадаємо, трагічний інцидент стався у Вінниці 11 червня. Тоді поліція зупинила чоловіка, у якого виявили гранату РГД-5 із запалом. Співробітник поліції попросив одного з перехожих, який був Олександр Комарніцький, стати понятим. Вінничанин відмовився та, нібито, некоректно висловився.

Після словесного конфлікту, поліцейський застосував силу, чоловік упав та вдарився головою об асфальт. Його госпіталізували і після 12-денної коми він помер у лікар.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ