Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У Парижі і Ліоні проходять зіткнення протестувальників проти обмежувальних заходів через COVID-19 з поліцією

24 липня, 2021 - 19:52
Фото: Reuters

Зіткнення з поліцією почалися в Парижі, де в суботу проходять три маніфестації проти так званих "санітарних перепусток" і обов'язкової вакцинації від COVID-19 для людей певних професій.

За даними французького телеканалу BFM TV, у поліцейських летять петарди, серед правоохоронців є постраждалі. Поліція у відповідь застосовує сльозогінний газ. На деяких вулицях протестувальники будують барикади.

BFM TV повідомляє і про заворушення на аналогічній маніфестації в Ліоні, зазначаючи, що місцева влада раніше заборонила її проведення.

Протести проти обмежувальних заходів французької влади тривають і в інших містах Франції, зокрема в Дюнкерку, Перпіньяні, Тулузі, Марселі, Ніцці.

Минулої суботи, згідно з даними МВС Франції, в аналогічних акціях взяли участь близько 114 тис. людей у всій Франції, в Парижі зібралося близько 18 тис. людей.

Французькі ЗМІ нагадують, що на цьому тижні французький уряд представив парламенту законопроект щодо прискорення темпів вакцинації від коронавірусу. План містить введення з початку серпня "санітарної перепустки", а також обов'язкову вакцинацію проти COVID-19 персоналу медичних установ.

"Санітарна перепустка", згідно з планами уряду, буде обов'язковою для доступу в усі місця дозвілля та культури, на заходи за участю понад 50 осіб, в кафе і ресторани, торговельні центри, поїзди, літаки і міжміські автобуси. До неї будуть занесені відомості або про повну вакцинацію, або про недавній негативний результат тесту ПЛР. Міський громадський транспорт залишиться відкритим для всіх громадян.

При цьому з середи в країні "санітарні перепустки" вже вимагають для відвідування музеїв, бібліотек та об'єктів культури, а також спортивних установ - у випадках, коли загальна кількість учасників перевищує 50 осіб.

Плановані нові обмежувальні заходи викликали суперечки не тільки в суспільстві, але і серед політиків. Так, у французькій опозиції вважають, що таке застосування "санітарних перепусток" обмежує права громадян і може роз'єднати суспільство. Лідер партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен зазначала, що запроваджувані заходи суперечать зобов'язанням, які раніше брав на себе французький уряд. Вона просила як мінімум перенести введення заходів на більш пізній термін.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ