Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

У селі на Волині влаштували концерт для воїнів і волонтерів з нагоди Дня Незалежності

24 серпня, 2015 - 11:50

Напередодні Дня Незалежності у будинку культури села Бірки, що у Любомльському районі, влаштували вечір, що став тим зворушливим заходом, яких часто бракує у дні урочистостей. Без красивих слів, але щиро, без пишностей, але від усього серця бірківчани вшанували земляків, які вже повернулися з зони неоголошеної війни на сході, або ще перебувають на передовій і відстоюють нашу незалежність.

Волонтер Ольга Савош каже, що нині це особливо важливо: пам'ятати про солдатів, які повернулися з фронту, тому що багато із них, повернувшись, стикаються зовсім з іншими реаліями, зі ставленням, коли люди не усвідомлюють, що там, де вони були, справді триває війна і за мирне небо над волинським селом. Такі зустрічі потрібні і нам, вважає Ольга, аби ми задумувалися, що переживають ті, котрі воюють за нас. З Бірок за незалежність і територіальну цілісність України пішли воювати до десятка воїнів. Троє уже повернулися. Звертаючись до них, Ольга Савош говорила про те, що вони мусять жити далі, не розчаровуватися, а змінювати ситуацію, бо вони мають на те право. Директор місцевого будинку культури Тетяна Пілюгіна підготувала справді “людський” захід зі щирою атмосферою. У концерті брали участь і дорослі, і школярі, і маленькі діти.

Найдорожчими гостями стали демобілізовані воїни. Згадали кожного односельчанина, який зараз воює. Хвилиною мовчання вшанували військовослужбовців, які загинули на Сході… Потім лунали вірші й патріотичні пісні, пісні-присвяти батькам, від яких в очах були сльози не лише у жінок та дівчат. Особливу подяку висловили найпочеснішій волонтерці Бірок, пенсіонерці Ганні Дмитрівні Романюк, котра власноруч вже вив'язала і передала на передову воїнам 30 пар теплих шкарпеток. Ольга Савош каже, що бійці завжди, коли холоди, просять такі “домашні” шкарпетки. А ще волонтери з Любомля насипають у шкарпетки гарбузового насіння, то ж вояки кажуть, що, отримавши такий подарунок, наче відвідують рідний дім... Після концерту відбувся імпровізований ярмарок, для якого бірківські господині напекли різних смаколиків. Вторгували (разом з виручкою від вхідних квитків) понад 900 гривень. Це нормальна на сьогодні сума, завдяки якій волонтери виконають котресь із замовлень солдатів на передовій, повідомляє Наталія МАЛІМОН, “День”, Луцьк.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ