Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Вінничани у вишиванках проїхали центром міста

24 серпня, 2020 - 13:41

У День незалежності України вінничани влаштували «Велопарад у вишиванках». У перегонах взяли участь більше сотні городян. Майже кожен був одягнений у вишиванку, а дехто навіть задекорував в українському стилі своїх залізних коней. Через карантин традиційний маршрут довелося змінити і відмовитися від феєричного фінішу з концертом та частуванням. Але від того загальна атмосфера не зіпсувалася, адже цього разу велопарад мав передусім благодійну мету – збір коштів для 8-річного Ярослава Лисака. Хлопчик лікується від остеосаркоми й готується до операції в інституті раку.

«Велопарад у вишиванках» традиційно проводиться до Дня Незалежності України. Цього року ми трохи змінили маршрут, зважаючи на карантинні обмеження. У нас зазвичай був фініш і розважальна програма біля кінотеатру «Росія». Цього року проїхалися велодоріжками до проспекту Космонавтів і повернулися назад, – розповів співорганізатор заходу Олександр Царевський.

Він додав, що велоспільнота Вінниці завжди підтримує тих, хто потребує допомоги. Найчастіше це онконездужі або атовці.

«Цього року кошти збирали на лікування дитини. У неї, окрім того, що рак, мала вага, вона не може отримати чергову хімію і далі йти на опромінення. Потрібне протеїнове харчування, а воно дороге для родини. То ми допомогли назбирати саме на харчування», – уточнив Олександр Царевський.

«Велопарад у вишиванках» проходить у Вінниці восьмий рік поспіль. Перший відбувся ще у 2011 році і зібрав від сили два десятка людей. Половина з них були одягнені у вишиванках, решта – у довільному одязі. Цього року за поданими заявками налічувалося більше сотні осіб, але долучалися до дійства й ті, які не реєструвалися, бо вінничани приїздили на велопарад цілими родинами.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ