Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Вінниці визначили переможці Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського

24 вересня, 2020 - 14:41
Фото: vin.gov.ua

Пів сотні письменників з різних куточків України надіслали цього року свої книги на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. Члени журі, до складу якого увійшли представники подільського письменства та лауреати премії попередніх років, визначали переможців у трьох номінаціях: «Художня література», «Науково-популярна література» та «Дитяча література». Відбір проходив у два етапи. За результатами фінального таємного голосування, у номінації «Художня література» перемогу здобув Василь Шкляр із романом «Характерники», в номінації «Науково-популярна література» перемогла Людмила Любацька із книгою «Каменюк: Post scriptum», а премію у «Дитячій літературі» виборов Володимир Арєнєв і його повість-фентезі «Дитя песиголовців». Кожен переможець отримає винагороду у розмірі 25 тисяч грн.

«Цього року на здобуття премії було подано рекордну кількість заявок – пів сотні чудових книг, із яких потрібно було виділили три. Дуже важко було визначитися з переможцями у номінаціях. Адже до нашого розгляду подали дуже якісні та серйозні роботи. Тому особисто мені, як члену журі, дуже прикро, що багато талановитих митців залишаться без винагороди. Тим більше, що Вінницька обласна рада підтримала пропозицію збільшити призовий фонд. І цьогорічні переможці в кожній номінації отримають по 25 тисяч гривень винагороди», – відзначив голова обласного осередку Національної спілки письменників України, прозаїк і публіцист Вадим Вітковський.

Фото: vin.gov.ua

Він також додав, що на наступний рік члени журі ініціюватимуть запровадження 4 номінації у Всеукраїнській літературній премії імені Михайла Коцюбинського. Наразі прийняте рішення змінити кількість номінацій, додавши ще одну – «Поезія».

Нагадаємо, премія ім. Михайла Коцюбинського заснована 1981 року і є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини у царині літератури. Серед засновників – Вінницька організація Національної спілки письменників України. З 1992 року вона перейшла під патронат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, і відтоді набула всеукраїнського статусу. Вручається українським літераторам за високохудожні доробки, що звеличують гуманістичні ідеали. За всі часи премію вже отримав 41 письменник.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ