Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Ліванське правосуддя досі розслідує вибухи в порту Бейрута, - президент країни

24 вересня, 2021 - 22:40
Фото: Reuters

Ліванське правосуддя все ще розслідує причини та обставини катастрофічного вибуху в порту Лівану у серпні 2020 року та закликає держави, які мають інформацію щодо нього, поділитися нею з ліванською стороною.

Як передає Укрінформ, про це заявив у п’ятницю президент Лівану Мішель Аун під час свого виступу на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

"Ліванське правосуддя розслідує причини та обставини вибуху та адміністративну відповідальність винних, є багато підсудних та заарештованих. Слідство, яке залишається конфіденційним, ще має розкрити, звідки взялися вибухові матеріали, чому вони потрапили до нашого порту, хто стоїть за ними. А також чи супутники щось зафіксували в момент вибуху. Тому ми повторюємо наш запит до держав, які володіють інформацією та даними, що можуть допомогти розслідуванню, поділитися ними з нами", - заявив ліванський лідер.

За його словами, Бейрут досі залишається "містом, ураженим катастрофою", і ліванська влада вітатиме будь-які міжнародні зусилля, спрямовані на відбудову та розвиток порту.

Як повідомлялось, 4 серпня 2020 року в порту Бейрута вибухнули 2750 тонн аміачної селітри, які шість років зберігалися без дотримання заходів безпеки. За повідомленнями ЗМІ, судно, з якого було конфісковано селітру, належало росіянину.

Унаслідок руйнувань більш як 300 тисяч жителів столиці Лівану залишилися без даху над головою. Загинули понад 220 осіб.

Після цього у країні почалися масові протести. Громадяни звинувачували владу в корупції та некомпетентності - на їхню думку, це стало однією з причин трагедії.

10 серпня 2020 року уряд Лівану пішов у відставку в повному складі, новий уряд був сформований лише у вересні нинішнього року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ