Пристрасть до перемоги палає в кожному з нас. Воля до перемоги — питання тренування. Спосіб перемоги — питання честі.
Маргарет Тетчер, прем'єр-міністр Великої Британії (від Консервативної партії) у 1979–1990 роках

Рада підтримала в першому читанні визнання депортованими українців, яких виселили із Польщі в 1944-1951 роках

24 вересня, 2021 - 15:43
Фото з архіву "Дня"

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який визнає депортованими громадян України, примусово виселених із території Польської Народної республіки у 1940-х роках.

Про це пише Радіо Свобода.

За документ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки» проголосували 294 народних депутати, проти – один, семеро утрималися.

Крім того, 297 парламентарів підтримали скорочення вдвічі терміну підготовки проєкту до другого читання.

Документ передбачає включення до закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» положень про українців, виселених із території Польської Народної Республіки в період із 1944 по 1951 рік.

Зокрема, держава «гарантує компенсацію депортованим особам матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок депортації».

«Матеріальні та моральні збитки, завдані внаслідок депортації особам, депортованим з території Польської Народної Республіки у період 1944-1951 років, підлягають відшкодуванню у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України у вигляді щорічної разової матеріальної допомоги. Заяви про компенсацію та повернення майна подаються не пізніше трьох років з дня набуття особою статусу депортованої особи», – йдеться в тексті.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ