Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У 99 країнах відбулися демонстрації активістів, які вимагають негайно вжити заходів через зміни клімату, - ЗМІ

24 вересня, 2021 - 20:50
Ілюстративне фото Миколи Тимченка, ''День''

Кількасот тисяч людей у 99 країнах світу в п'ятницю взяли участь у скоординованій серії екологічних демонстрацій, метою яких було спонукати владу діяти негайно у зв'язку зі змінами клімату Землі, повідомляє газета The Guardian.

Видання зазначає, що це перший такий захід світового масштабу від початку пандемії COVID-19: його організували за місяць до COP26 - Конференції ООН щодо зміни клімату 2021 року, яка має відбутися в Глазго з 31 жовтня по 12 листопада 2021 року.

Організатори стверджують, що люди зібралися на акції в понад 1,8 тис. міст і населених пунктів у Європі, Африці, Північній і Південній Америці.

Зокрема, у ФРН за два дні до виборів у бундестаг на акцію вийшли понад 100 тис. осіб. Перед ними виступила шведська активістка Грета Тунберг.

"Так, ми повинні голосувати, ви повинні голосувати, але пам'ятайте - одного голосування не вистачить. Ми маємо й надалі виходити на вулиці", - сказала вона.

У Мексиці протестувальники вийшли до президентської резиденції - Національного палацу в Мехіко - й вимагали від державної нафтогазової компанії Pemex надати план щодо відмови від вуглецевого палива. В Бангладеш демонстранти виступали проти будівництва нових електростанцій, що працюють на вугіллі або газі. В ПАР демонстрації організували у 12 містах у рамках триденного "страйку" з закликом до уряду замінити викопне паливо у галузі енергетики. В Лондоні активісти виступали перед будівлею парламенту.

Пізніше екологічні акції очікуються в Канаді, Бразилії та Аргентині.

The Guardian нагадує, що раніше цього року міжурядова група експертів зі зміни клімату оголосила: для виконання мети Паризької угоди щодо клімату від 2015 року - утримати зростання світових температур у межах 1,5 градуса за Цельсієм - потрібно до 2030 року на 50% скоротити викиди парникових газів. Але у вересні в ООН повідомили, що заявлені різними країнами подібні зобов'язання призведуть лише до зростання викидів на 16% у наступному десятилітті.

Проте, зазначає газета, нещодавно влада КНР оголосила, що припинить фінансувати будівництво вугільних електростанцій, які спричиняють сильне забруднення. США, у свою чергу, вирішили вдвічі збільшити фінансування екологічних програм у країнах, вразливих перед обличчям екологічної кризи.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ