...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Джеймс Мейс, видатний історик, політолог, дослідник голодомору в Україні

Україна в ніч перед виборами перейде на "зимовий час"

24 жовтня, 2020 - 22:50
Фото: Unsplash/Fabrizio Verrecchia

У ніч на неділю, 25 жовтня, Україна перейде на "зимовий час".

Згідно з постановою Кабінету міністрів України №509 від 13 травня 1996 року, стрілки годинника в останню неділю жовтня о 4:00 переведуть на одну годину назад.

При цьому щорічно останньої неділі березня о третій годині ночі годинники переводять на "літній час" на одну годину вперед.

Наразі стрілки годинника переводять у понад 70 країнах.

В Україні у 2011 році було ухвалено постанову про скасування переходу на зимовий час, однак пізніше її було анульовано.

На початку жовтня 2020 року перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував у жовтні 2020 року в парламенті законопроект (№4201 "Про обчислення часу в Україні"), який передбачає закріплення на території України єдиного київського часу і відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинника.

За словами Стефанчука, проект закону також спрямований на протидію агресії з боку РФ, яка на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановила свій час.

"Закріплення на всій території України єдиного київського часу дасть змогу зміцнити наші безпекові позиції та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій", – зазначив віце-спікер.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ