…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Заступник глави ОП: Днями Україна отримає ще 200 тис. ПЛР-тестів із Китаю і Кореї, а потім будуть і власного виробництва

25 березня, 2020 - 19:19
Фото: glavcom.ua

Найближчими днями в Україну прибуде ще 100 тис. тестів для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з Китаю і 100 тис. таких тестів із Кореї, повідомив заступник керівника Офісу президента України, секретар координаційної ради з протидії поширенню Covid-19 Кирило Тимошенко.

"ПЛР-тести постачаються в Україну партіями. Першим рейсом – військовим літаком – з Китаю було доставлено 50 тис. ПЛР-тестів. Завтра вантажитиметься новий борт, на якому прибуде 100 тис. тестів. Додатково з Південної Кореї впродовж двох днів в Україну надійде ще 100 тис. таких тестів. Отже, ми матимемо вже 250 тисяч ПЛР-тестів. Планується ще декілька таких партій з-за кордону", - цитує його прес-служба Офісу президента в середу.

Тимошенко розповів, що зафрахтовано вантажний літак казахстанської компанії, і це коштуватиме Україні дешевше, ніж польоти великого військового Іл-76. "Борт вилетить з Астани сьогодні вночі. В четвер опівдні він має приземлитися в Китаї та розпочати завантаження. Наразі склад у Китаї завантажений на три польоти", - пояснив він.

Заступник глави Офісу президента повідомив, що черговим рейсом в Україну має бути доставлено 280 тис. респіраторів, 30 тис. захисних костюмів, а також значна кількість звичайних тришарових медичних масок, які незабаром надійдуть на аптечні склади та в мережі аптек. "Також декілька компаній в Україні вже налагодили виробництво захисних медичних костюмів – вони виготовлятимуть мінімум по дві тисячі костюмів на день. З нашого боку ми звертаємося до всіх виробників, які можуть виготовляти медичні засоби захисту – маски, костюми, рукавички, – з проханням максимально швидко запускати це виробництво та постачати в аптечні мережі або медзаклади", - закликав він.

Крім того, за словами Тимошенка, вже розпочалося виробництво вітчизняних тестів для проведення ПЛР, які надійдуть до медзакладів орієнтовно через 10 днів, а поки що Україна буде забезпечена запасом імпортних ПЛР-тестів.

"Тобто на першому етапі ми матимемо близько мільйона тестів для полімеразної ланцюгової реакції. Якщо в якийсь момент ми зрозуміємо, що динаміка епідемії почала уповільнюватися, й нам не потрібна така кількість ПЛР-тестів, ми зупинимо закупівлі", - зазначив він.

Заступник глави ОП наголосив, що наразі всі регіони України вже отримали необхідні ПЛР-тести та реагенти для проведення досліджень зразків біоматеріалу.

"За нашою інформацією, сьогодні в кожній області мають запрацювати лабораторії з ПЛР-діагностикою. Ми їх забезпечили необхідними системами тестування, обладнанням та реагентами. Це дасть змогу збільшити кількість досліджень", - зазначив він.

Крім того, Тимошенко нагадав, що в Україну першим рейсом з Китаю доправлено 250 тисяч експрес-тестів для швидкої діагностики. Вони дають змогу швидко зрозуміти, чи варто людині проходити більш глибоке тестування в лабораторії з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції. Експрес-тести вже надійшли медикам та Держприкордонслужбі й на сьогодні покривають їхню потребу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ